21/06/2023
Чому єдиний в Харкові Пассаж має назву ДИТЯЧИЙ СВІТ? І чому замість дорогих брендових магазинів тут завжди був переважно якийсь ширпотреб?
Маючи таку локацію, та єдиний в місті композиційно сприйнятний торгівельний простір, напевно тут завжди було якось не дуже престижно для чогось розкішно-вартісного. Але! Дуже б хотілося це змінити.
Памʼятка архітектури місцевого значення, збудована архітектором Линецьким О.В. постраждала від ракетного обстрілу Палацу Праці 2 березня 2022 року. Також демонтували вивіски,як я розумію, радянських часів з російськими написами.
Будівля однозначно має реставруватись за інших умов, ставлення та призначення. По-перше, хотілося б відновити скління даху, яке поміж своєї краси, ще й зберігає електроенергію (так, здебільшого в літній час, але це зараз важливо). Я думаю, що більшість конструктивних елементів все ще живо, і відновити все це не складно.
По-друге, це візитівка міста, серце міста. Тут мають бути сецесійні вітрини а не ПВХ банери! Подивіться, як приклад, на французькі галереї та пасажі - не тільки як вони виглядають, а й яку атмосферу вони несуть.
Як це зробити? Залучити зацікавлених у відновленні інвесторів, можливо якісь бренди хотіли би бути згодом тут представлені та таким чином допомогти відновленню. Але регламент того, який вигляд має мати памʼятка, треба мати до цього.
Яка ваша думка з цього приводу?🤔
🎞️Всі фото взято з мережі інтернет: з вільного доступу, з Гугл профілю Дитячого світу